خانه » مقالات » یک خرس کور بلال می‌چیند!
یک خرس کور بلال می‌چیند!

یک خرس کور بلال می‌چیند!

نویسنده : فاطمه بیرانوند

بازدید : 303 بار

نوشته شده در : ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ ساعت ۲۰:۵۳

در حال حاضر در حال یادگیری چند مهارت با همدیگر هستم و چون این موضوع باعث شده حجم کارهایم زیاد بشود نتوانم به هیچ‌کدام از آن‌ها به اندازۀ کافی بپردازم. مخصوصاً که هر کدام از مدرسان این مهارت‌ها کتاب‌های زیادی برای یادگیری بیشتر هنرجویان معرفی کرده‌اند، و من همچنان از مطالعۀ آن‌ها باز مانده‌ام. امروز داشتم با خودم فکر می‌کردم چه چیزی باعث شده که من نتوانسته‌ام هیچ‌کدام از این کتاب‌ها را تا آخر بخوانم...

در حال حاضر در حال یادگیری چند مهارت با همدیگر هستم و چون این موضوع باعث شده حجم کارهایم زیاد بشود نتوانم به هیچ‌کدام از آن‌ها به اندازۀ کافی بپردازم.

مخصوصاً که هر کدام از مدرسان این مهارت‌ها کتاب‌های زیادی برای یادگیری بیشتر هنرجویان معرفی کرده‌اند، و من همچنان از مطالعۀ آن‌ها باز مانده‌ام.

امروز داشتم با خودم فکر می‌کردم چه چیزی باعث شده که من نتوانسته‌ام هیچ‌کدام از این کتاب‌ها را تا آخر بخوانم.

هربار کتابی را شروع می‌کنم، چند صفحه‌ای از آن را می‌خوانم و بعد آن کتاب در گوشه‌ای به حال خودش رها می‌شود.

ضرب‌المثلی چینی می‌گوید یک خرس کور بلال می‌چیند. از آنجایی که این خرس کور است هربار که بلالی می‌چیند و می‌خواهد آن را بگذارد زیر بغلش چون بلال دیگری نیز از قبل زیر بغلش بوده، دستش را که بالا می‌برد آن بلال می‌افتد و در آخر فقط یک بلال برایش باقی می‌ماند.

با توجه به این ضرب‌المثل فهمیدم، دلیلش این است که من کارهایم را اولویت بندی نمی‌کنم و از خودم انتظار بیش از حد دارم و می‌خواهم تمام آن کارها را با هم پیش ببرم. دقیقاً شده‌ام مثل آن خرس کور.

حالا تصمیم دارم به جای این که مدام پشت‌سرهم بلال بچینم، هر بلالی که چیدم اول آن را تا آخر بخورم و بعد بروم سروقت بلال بعدی.

یعنی این‌گونه که نخست یکی از آن مهارت‌ها را انتخاب کنم که یادگیری کاملش در اولویت است و تمام کتاب‌های مربوط به آن را مطالعه کنم و بعد بروم سروقت کتاب‌های مهارت بعدی.

کلمات کلیدی :
اولویت بندی
نظرات کاربران

سلام خانم بیرانوند محترم الان که این مطلبتون رو خوندم، متوجه شدم که من هم شدم مثل اون خرس کور! بله من هم در حال آموزش یک دوره مهارتی بودم که با چند مهارت دیگه آشنا شدم و همه رو با هم پیش می بردم، اما توی هیچ کدوم موفق نمی شدم. کاش بتونم روی همون مهارت اول تمرکز کنم و بعد برم سراغ مهارت های بعدی و بعدی...! این متن خیلی روشنم کرد. اگر دوست داشتید به سایت من هم سری بزنید. روزتون به خیر و شادی!

به سایتتون سر زدم. پر از مطالب جالب بود. امیدوارم موفق بشید. سعی کنید اسم سایت رو دقیقاً از روی سایت خودتون کپی کنید و در قسمت وب سایت نظرات وارد کنید که دیگران هم بتونن با کلیک روی اسمتون به سایتتون وارد بشن. من از داخل پنل مدیریتی سایتم تونستم آدرس سایتتون رو پیدا کنم.

ارسال نظر
پست الکترونیکی الزامی است پست الکترونیکی صحیح نیست
متن پیام الزامی است
captcha
کد امنیتی صحیح نیست
ارسال سپاس از پیام شما متاسفیم. لطفا دوباره ارسال کنید
loading
دربــاره ما
در این سایت از دغدغه‌هایم می‌نویسم و هرآنچه شاید برای دیگران راهگشا و الهام‌بخش باشد.

پست الکترونیکی : info@fatemebeyranvand.ir