خانه » کوتاه‌نوشت‌ها
بیشتر مردم کنونی، خواهان شنیدن دروغ هستند و از راستی، بیزار و رویگردان هستند.
یکی از افتخارات بزرگم این است که مردانی از تبار من، بیشترین تعداد را در ارتش و نیروی انتظامی دارند. ازآنجاکه لرها شایسته‌ترین مردم برای محافظت از سرزمین ایران به شمار می‌آیند، کمبود شغل در لرستان، موقعیتی را پدید آورد تا مردان لر ناگزیر به این دو شغل نیکو روی آورند.
این مأموریت بر دوش ما ویراستاران است که واژه‌های پارسی دفن‌شده را از زیر خاک بیرون بکشیم و دوباره آن‌ها را همگانی کنیم.
مدتی بود که فقط با آدم‌های خردمند سروکار داشتم و روزگار خوشی را سپری می‌کردم، تا اینکه روزی با کسی برخورد کردم که خرد بسیار پایینی داشت و چنان سخنان نسنجیده‌ای بر زبان می‌آورد که به یادم انداخت بخش بزرگی از جامعه را آدم‌هایی چون او فرا گرفته‌اند و آنگاه بود که به ارزش راستین آن خردمندان پیرامونم پی بردم.
اگر نمی‌توانید آدم خوبی باشید، پس آدم بدی هم نباشید.
راهزنان هرگز نمی‌توانند بر یک کشور حکومت کنند، آن‌ها فقط می‌توانند مردم آن کشور را به گروگان بگیرند.
برخی زندگی نمی‌کنند، فقط زنده هستند.
از بس که در زندگی از چیزهای بسیاری، بی‌بهره مانده‌ام، حس می‌کنم که روی این کرهٔ زمین هستی ندارم و آدمی خیالی بیش نیستم.
بسیار عجیب است که مردان بسیاری در این سرزمین می‌پندارند زنا برای مردان مجاز است ولی برای زنان گناه است! ای کاش کسی بود که به من می‌گفت این پندار از کجا آمده است!
زن نمی‌تواند مردی پرهیزگار را از راه به‌در کند، ولی مرد می‌تواند زنی پرهیزگار را از راه به‌در کند.
برای کوشاماندن نه به راه رفته بنگر که گمان کنی به اندازهٔ کافی تلاش کرده‌ای و دیگر نیازی به کوشش بیشتر نیست و نه به راه مانده بنگر که چشم‌به‌راه پایان باشی و حس خستگی و از پای درآمدن به تو دست دهد؛ پس فقط به راهی که می‌پیمایی بنگر و به چگونه خوب پیمودن آن بیندیش.
پایه‌ای‌ترین حق هر زنی این است که حتی اگر زیبا هم نباشد او را دوست داشت.
این مردانی که تصمیم دارند از همسر آینده‌شان بخواهند در رابطهٔ زناشویی رفتاری همانند پورن استارها داشته باشند، به آن‌ها توصیه می‌کنم که بهتر است با یکی از همان پورن‌استارها ازدواج کنند نه با یک دختر چشم‌وگوش‌بسته که در پایان به‌دلیل ناتوانی آن دختر در تقلید از پورن‌استارها، کارشان به طلاق بینجامد.
چرا ما همیشه به فکر چیزهایی هستیم که از دست داده‌ایم؟ چرا این تصور را نداریم که چه چیزهای شگفت‌انگیزی قرار است به‌جای آن‌ها به ما داده شوند؟
هنگامی‌که از این همه پیشامدهای ناگوار پیرامونم آگاه می‌شوم، زنده بودنم را در حد معجزه می‌بینم.
با آنکه بیشتر مردان در ایفای نقش پدر، دچار لغزش‌های فراوانی شده‌اند، تاجایی‌که حتی گاهی این نقش را به کلی کنار گذاشته‌اند، ولی بیشتر زنان در ایفای نقش مادر همچنان می‌درخشند.
در دنیای امروز، کسی که بطور کامل مسئولیت پدر بودن را بر عهده بگیرد و به‌راستی برای فرزندانش پدری کند به‌سختی یافت می‌شود.
امروزه ازدواج دیگر چیزی لاکچری شده است و فقط پولدارها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
اگر کسی ناگزیر به گزینش میان بد و بدتر شد، بی‌گمان بدتر را برخواهد گزید، چون بدتر همیشه بهتر فریب می‌دهد؛ اما اگر کسی می‌دانست که دارد میان خوب و بد، دست به گزینش می‌زند سددرسد خوب را برخواهد گزید.
اژدهای کمونیسم مرا به آتش کشید، ولی نمی‌دانست که من ققنوسم و از خاکستر خود برخواهم خاست.
دربــاره ما
در این سایت از دغدغه‌هایم می‌نویسم و هرآنچه شاید برای دیگران راهگشا و الهام‌بخش باشد. امیدوارم توانسته باشم به بخش هرچند ناچیزی از پرسش‌هایی که ذهن‌تان را درگیر کرده، پاسخ درخوری داده باشم.

پست الکترونیکی : info@fatemebeyranvand.ir