خانه » مقالات » نوشتن بدون سانسور
نوشتن بدون سانسور

نوشتن بدون سانسور

نویسنده : فاطمه بیرانوند

بازدید : 30 بار

نوشته شده در : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ساعت ۲۰:۱۹

در این مدتی که از نوشتن فاصله گرفته بودم اینکه چطور ایده‌هایم را تبدیل به محتوا کنم برایم تبدیل به یک مسئلۀ بزرگ شده بود. واقعاً هیچ شهامتی برای شروع دوباره و نشر محتوا روی سایتم را نداشتم. یک ماه بود که دوباره تمرینات مربوط به نویسندگی را از سر گرفته بودم و مطالب آموزشی را از طریق کلاس آنلاین نویسندگی خلاق در مدرسۀ نویسندگی مطالعه می‌کردم ولی همچنان در نشر محتوا ناموفق بودم.

در این مدتی که از نوشتن فاصله گرفته بودم اینکه چطور ایده‌هایم را تبدیل به محتوا کنم برایم تبدیل به یک مسئلۀ بزرگ شده بود. واقعاً هیچ شهامتی برای شروع دوباره و نشر محتوا روی سایتم را نداشتم.

یک ماه بود که دوباره تمرینات مربوط به نویسندگی را از سر گرفته بودم و مطالب آموزشی را از طریق کلاس آنلاین نویسندگی خلاق در مدرسۀ نویسندگی مطالعه می‌کردم ولی همچنان در نشر محتوا ناموفق بودم.

هرچیزی که می‌نوشتم بی‌روح به‌نظر می‌آمد، طوری که حتی خودم هم از خواندنش خوشم نمی‌آمد.

بعد ناگهان بهم الهام شد که باید بدون سانسور بنویسم: دربارۀ هر ایده‌ای که می‌خواهم بنویسم باید فقط بنشینم پشت میز کارم و انگشتانم را بگذارم روی صفحه کلید و هرچیزی را که دربارۀ آن ایده به ذهنم می‌رسد بنویسم.

اصلاً هیچ اهمیتی هم به این ندهم که این چیزی که دارم می‌نویسم آیا ممکن است باعث خدشه‌دار شدن وجهه‌ام بشود. پس از اینکه متن اولیه را به‌ پایان رساندم آنگاه می‌توانم به فکر ویرایش آن باشم و آن بخش‌هایی را که فکر می‌کنم خوب نیستند حذف کنم و بخش‌های ناقص را کامل کنم.

حتی در زمان نوشتن نسخۀ اولیه هم هیچ نیازی به رعایت قواعد ویراستاری نیست. صرفاً به همان شکلی که مطالب به ذهنم خطور می‌کنند آن‌ها را بنویسم.

بعداً به فکر ویرایش آن باشم و وقتی ویرایش آن به پایان رسید، آن را روی سایت بگذارم. با همین روش توانستم از همان روز بعدی که این موضوع بهم الهام شد شروع کنم به پرداخت ایده‌هایم و حالا دیگر بدون هیچ مشکلی می‌توانم خیلی راحت بنویسم.

به خودم گفتم هر چه باشد این یک سایت شخصی است، پس این کاملاً طبیعی است که من از خودم بنویسم. من که نمی‌خواهم مطالب علمی یا تحقیقاتی بنویسم، هرچه هست تمام محتوای این سایت را باید خودم نوشته باشم و نه فرد دیگری و حتی نباید هیچ چیزی هم از دیگران کپی کنم.

کلمات کلیدی :
خودسانسوری سانسور تولید محتوا نشر نوشتن
ارسال نظر
پست الکترونیکی الزامی است پست الکترونیکی صحیح نیست
متن پیام الزامی است
captcha
کد امنیتی صحیح نیست
ارسال سپاس از پیام شما متاسفیم. لطفا دوباره ارسال کنید
loading
دربــاره ما
در این سایت از دغدغه‌هایم می‌نویسم و هرآنچه شاید برای دیگران راهگشا و الهام‌بخش باشد.

پست الکترونیکی : info@fatemebeyranvand.ir