خانه » مقالات » به‌کاربردن روش معکوس در انجام کارهای ناخوشایند
به‌کاربردن روش معکوس در انجام کارهای ناخوشایند

به‌کاربردن روش معکوس در انجام کارهای ناخوشایند

نویسنده : فاطمه بیرانوند

بازدید : 268 بار

نوشته شده در : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ساعت ۱۸:۰۴

وقتی به کاری علاقه نداریم ولی انجام آن کار برای‌مان از نان شب هم واجب‌تر است و باعث پیشرفتمان می‌شود ناگزیریم که هرطور شده راهی برای انجامش بیابیم...

وقتی به کاری علاقه نداریم ولی انجام آن کار برای‌مان از نان شب هم واجب‌تر است و باعث پیشرفتمان می‌شود ناگزیریم که هرطور شده راهی برای انجامش بیابیم.

بعضی‌ها می‌گویند برای انجام آن کار از کم به زیاد برویم. مثلاً اگر آن کار را باید روزی یک‌ساعت انجام دهیم از روزی پنج دقیقه شروع کنیم و کم‌کم آن را افزایش دهیم تا آن به یک‌ساعت برسد.

ولی من عکس این را انجام دادم. از همان شروع از خودم خواستم که آن کار را سه‌برابر چیزی که انتظار می‌رود انجام بدهم.

این کار را برای مدتی به همین منوال ادامه دادم و بعد از مدتی که دیدم واقعاً علاقه و انگیزۀ کافی برای انجام این کار پیدا کرده‌ام، آن را به همان مقداری که لازم بود دوباره کاهش دادم.

حالا که مجبور نیستم مثل سابق برای انجام آن کار زمان زیادی صرف کنم، حس می‌کنم که گویا بار سنگینی از روی دوشم برداشته شده.

کلمات کلیدی :
روش معکوس توسعه فردی
نظرات کاربران

چه نکته ‌‌ی جالبی.

سلام خانم بیرانوند محترم من از طریق سایت آقای شاهین کلانتری با سایت شما آشنا شدم. مطلب بسیار جالبی رو بیان کردید. من بعضی وقت ها این کار رو انجام می دادم و الان که مطلبتون رو خوندم، متوجه شدم کسان دیگری هم هستند که شبیه من فکر می کنند و عمل می کنند. مانا و نویسا باشید.

سلام آره من هم تصادفی با این موضوع آشنا شدم و گفتم تجربم رو با دیگران هم به اشتراک بذارم. خیلی خوبه که شما هم این روش رو امتحان کردید و برای شما هم جواب داده.

ارسال نظر
پست الکترونیکی الزامی است پست الکترونیکی صحیح نیست
متن پیام الزامی است
captcha
کد امنیتی صحیح نیست
ارسال سپاس از پیام شما متاسفیم. لطفا دوباره ارسال کنید
loading
دربــاره ما
در این سایت از دغدغه‌هایم می‌نویسم و هرآنچه شاید برای دیگران راهگشا و الهام‌بخش باشد.

پست الکترونیکی : info@fatemebeyranvand.ir