خانه » مقالات » از تصمیم تا عمل
از تصمیم تا عمل

از تصمیم تا عمل

نویسنده : فاطمه بیرانوند

بازدید : 302 بار

نوشته شده در : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ساعت ۱۶:۰۴

مدتی بود که می‌خواستم برای رسیدن به اهدافم هرگونه تلاشی را به انجام برسانم؛ ولی چیزی در زندگی‌ام وجود داشت که مانع من از تلاش کافی می‌شد. برای همین تصمیم گرفتم که آن چیز را از زندگی‌ام حذف کنم. ولی هربار که پای عمل به میان می‌آمد ذهنم بهانه‌های مختلفی جور می‌کرد و مانع من از عمل به تصمیمم می‌شد. با خودم فکر کردم دلیل این موضوع چیست؟

مدتی بود که می‌خواستم برای رسیدن به اهدافم هرگونه تلاشی را به انجام برسانم؛ ولی چیزی در زندگی‌ام وجود داشت که مانع من از تلاش کافی می‌شد. برای همین تصمیم گرفتم که آن چیز را از زندگی‌ام حذف کنم.

ولی هربار که پای عمل به میان می‌آمد ذهنم بهانه‌های مختلفی جور می‌کرد و مانع من از عمل به تصمیمم می‌شد.

با خودم فکر کردم دلیل این موضوع چیست؟ احساس یک آدم بی‌ثبات دمدمی مزاج را داشتم، که امیالش افسار او را به دست گرفته‌اند و او را به هرسو که بخواهند می‌کشانند.

در کتاب‌های تاریخ، علل سقوط برخی از سلسله‌ها را بی‌ارادگی آخرین پادشاه آن سلسله‌ها دانسته‌اند و دلیل بی‌ارادگی آن پادشاه هم غرق شدن در عیش و نوش و خوشگذرانی بوده است.

فهمیدم من هم درست مثل آن پادشاهان در خوشی‌های زودگذر غرق شده بودم و همین باعث سست شدن اراده‌ام شده بود.

کسی که برای خودش هدفی تعیین می‌کند باید چشم بر خوشی‌های زودگذر ببندد، درست مانند سالکی که برای رسیدن به خداوند چشم بر تمام لذات دنیوی می‌بندد.

من حتی فکر می‌کنم باید از این هم گام را فراتر گذاشت و برای هر چه سریع‌تر رسیدن به اهدافمان، نه تنها باید چشم از آن خوشی‌های زیان‌بار بست، بلکه باید تمام سختی‌های مسیر را نیز با آغوش باز پذیرفت.

کلمات کلیدی :
تصمیم اراده
نظرات کاربران

سلام وقتی نوشته شما رو میخوندم یاد فیلم استیوجابز افتادم. اون وقتی که شریکش مشغول تفریح و خوشگذرونی بود استیو سخت کار میکرد. پایدار باشید

سلام سپاس از توجهتون. منم سعی می‌کنم این فیلمو تهیه کنم و ببینم.

ارسال نظر
پست الکترونیکی الزامی است پست الکترونیکی صحیح نیست
متن پیام الزامی است
captcha
کد امنیتی صحیح نیست
ارسال سپاس از پیام شما متاسفیم. لطفا دوباره ارسال کنید
loading
دربــاره ما
در این سایت از دغدغه‌هایم می‌نویسم و هرآنچه شاید برای دیگران راهگشا و الهام‌بخش باشد.

پست الکترونیکی : info@fatemebeyranvand.ir